2013 m. sausio 19 d. šaltą, gal kam ir niūrią, šeštadienio popietę, klubo Gintis nariai turėjo galimybę apsilankyti Šūvio akademijoje. Tai klubas, susikūręs kaip praktinio šaudymo entuziastus vienijanti organizacija, kurios pagrindinis tikslas praktinio šaudymo tobulinimas bei propagavimas Lietuvoje. Taigi šiame klube turėjome puikią galimybę susipažinti su gausia šaunamųjų ginklų kolekcija, savo rankose palaikyti įvairių modifikacijų (Uzi, Mini-Uzi, MP, Thompson‘s, AK, Mauser, CZ, Walther, Glock, SigSauer ir kt.) šaunamuosius ginklus bei daugiau sužinoti apie šaunamųjų ginklų istoriją. Be to, norintys kvalifikuoto patarimo renkantis ginklą savigynai, norintys sužinoti ginklo valdymo ypatumus ar tiesiog pašaudyti, visada gali pasinaudoti šio klubo paslaugomis.
Šūvio akademijos instruktorius (V.P.) teorinį pažintinį seminarą pradėjo nuo šaunamųjų ginklų atsiradimo išradus paraką. Vėliau buvo apžvelgti svarbiausi šaunamųjų ginklų raidos etapai, supažindinta su šaunamųjų ginklų įvairove, jų paskirtimi, ypatumais, techninėmis charakteristikomis. Dažnas savo vaikystėje esame regėję tik garsųjį vienintelį ir nepakartojamą Kalašnikovo automatą. O dabar galime ne tik pamatyti, bet ir įvertinti kapitalistinio laikotarpio garsiuosius amerikietiškus, vokiškus, čekiškus, austriškus ir kt. ginklus. Gyvai regint tokią šaunamųjų ginklų įvairovę, neatsiejamai prisimeni kino filmus, kurių herojai kadaise su ginklu rankose svietą lygino ir puikavosi televizijos ekranuose kaip nenugalimieji supermenai, kurie visus blogiukus nušauna, o į juos niekas nepataiko. Prieš akis išdygo Boni ir Klaidas (praeito šimtmečio gangsteriškos Amerikos kultiniai herojai) su koltu, revolveriu ir Thompson’s automatu. Betrūko senovinio automobilio ir visai kaip filme… Kalbant apie antrojo pasaulinio karo ginklus, turėjome galimybę savo rankose palaikyti iš kultinių kino filmų nesunkiai atpažįstamus vokiškus ginklus – MP 38 (šmaiseris kaip mes jį neteisingai vadinome) ar Walther P38 P1. Besidomintys snaiperiniais ginklais, galėjo apžiūrėti ir rusų ginklų inžinieriaus E.F. Dragunovo kūrinį – rusiškąjį SVD (rus. snaiperskaja vintovka dragunova). Be to, nemažai pasakota apie nelengvą snaiperių, dažnai apipintą legendomis ir mitais, darbą. Seminaro pabaigoje buvo aptarti šiuo metu populiariausi savigynai bei teisėsaugos institucijų naudojami šaunamieji ginklai.
Sakoma, kad ginklai – įdomi ir visais laikais aktuali tema, apie kurią vyrai gali kalbėtis be perstojo. Tikra tiesa! Trys valandos prabėgo nejučia. Belieka laukti naujų susitikimų!
Egidijus ir Vida,
Klubas Gintis
2013m. sausis, Vilnius