Šaunia tradicija tapo dukart per metus susitikti su tarptautinių kovos menų organizacijų, kurių nariu yra ir klubas Gintis, įkūrėju ir prezidentu 8 Dan meistru Hanshi Pavelu Handzliku. Šį pavasarį vėl sulaukėme p. Pavelo vizito Vilniuje, o rudenį į svečius pas kolegas lenkus susiruošėme ir mes: jau keletą metų rugsėjo pabaigoje Žyviece vyksta p. Pavelo organizuojami tarptautiniai kovos menų kongresai – seminarai. Šiemet vykstančiųjų būrys kaip niekad buvo didelis – vykome dešimtyje: Egidijus, Darius, Džiugas, Antanas, Alvydas, Valdemaras, Linas, Gintarė, Artūras ir aš.
Šeštą rudenį bevažiuojant viskas atrodė pažįstama ir žinoma. Žinojome kur sustosime kavos puodelio, kur stabtelėsime kojas pramankštinti, kur valgysime atrastą vis dar skaniausią sriubą… Malonu matyti ir jausti kaip nuolat gerėja Lenkijos keliai, ir ne tik „ten, už Varšuvos“, bet jau ir šiapus, link Lietuvos. Atrodo, kad ir be navigacijos nesunkiai atrastume kelią ir įveiktume tuos bene 900 km, bet Varšuvos aplinkkelių raizgalynė kaskart vis priverčia pastresuoti – ar jau išsukti ar dar ne laikas?!
Šį kartą kelionę suorganizavome kitokiu ritmu – išvažiavome ne ketvirtadienio, bet penktadienio vakarą, pasiryžę po bemiegės automobilyje praleistos nakties iš karto lipti ant tatamio (dalis mūsų tai jau esame išbandę, kai vykome į seminarus Vokietijoje). Be abejo, toks „ritmas“ viską tik apsunkina – pareikalauja didesnės ištvermės, daugiau jėgų, bet užtat įspūdžiai lieka „aštresni“.
Šiųmetis seminaras turėjo ir šventinę pusę – prieš keletą mėnesių p. Pavelui sukako 50 metų, o, be to, pirmą kartą oficialiai buvo įvardyta sensėjaus sukurta kovos sistema Toshu Kakuto Ju-Jutsu. Ši kovos sistema remiasi 1952 m. Japonijoje kapitono Chiba Sanshu sukurta Toshu Kakuto Jutsu sistema, kurią p. Pavelas modifikavo pasiremdamas savo 35 metų patirtimi kovos menuose, praktiniame šaudyme bei tarnyba kariuomenėje. Naujoji Toshu Kakuto Ju-Jutsu visų pirma yra paremta džiu-džitsu technikomis, tačiau šioje kovos sistemoje rasime ir dziudo, karatė, bokso bei Krav-Magos technikų. Ši kovos sistema taip pat apima ir šaunamojo ginklo (pistoleto, karabino ir pan.), peilio bei kitų ginklų ir spec. priemonių panaudojimo technikas. Kovos technikos modifikuotos įvertinus šiandieninę kario ir pareigūno turimą ekipuotę.
Organizacinė seminaro struktūra išliko įprastinė – seminaro atidarymas, keturi užsiėmimai pas skirtingus instruktorius iki pietų, pietūs, kvalifikacinių egzaminų laikymas, dar du užsiėmimai, seminaro uždarymo rikiuotė ir iškilminga vakarienė. Visi dalyviai dirbo suskirstyti į tris grupes. Mūsiškė grupė du užsiėmimus turėjo su Hanshi Helmut Weigelt (8 Dan Ju-Jitsu, Vokietija), o taip pat su Ryszard Bochm (7 Dan Kung-Fu/Ju-Jitsu, Lenkija), Shihan Wieslaw Pikor ( 6 Dan Aikido, Lenkija), Leszek Jankowiak (5 Dan, brazilų džiu-džitsu, Lenkija) ir … mano užsiėmimą. Beje, mano užsiėmimas gimė „stresinėmis aplinkybėmis“: p. Pavelas per pertraukėlę tarp užsiėmimų pasakė, kad po 5 min. pertraukos turėsiu pravesti užsiėmimą „juodadiržiams“! Nežinau kaip kiti, bet aš, tiek dirbdamas mokykloje, tiek turėdamas įvairių tipų užsiėmimus ir šiandiena, esu linkęs apgalvoti iš anksto užsiėmimo turinį ir struktūrą. Šį kartą tokios galimybės neturėjau, tad minėtas penkias minutes mano galvoje klausimas „ką ir kaip pateikti daug ką mačiusiems kovos menų meistrams?“ sukosi kosminiu greičiu. Pasirinkau praktinę temą „Gynyba nuo agresyvaus užpuoliko“. Pravesti atskirus užsiėmimus teko ir Egidijui, ir Dariui, ir Algiui.
Bemiegė kelionės naktis, intensyvūs užsiėmimai pareikalavo nemažai jėgų ir gerokai nuvargino, tad baigiamoji seminaro rikiuotė buvo labai laukiama. Rikiuotė tradiciškai buvo skirta renginio apibendrinimui: visi dalyviai gavo sertifikatus, patvirtinančius dalyvavimą šiame kovos menų kongrese, laikiusieji egzaminus – naujus Dan-us. Mūsų gi, „gintiečių“, triūsas buvo įvertintas naujos kovos sistemos Toshu Kakuto Ju-Jutsu Dan sertifikatais: Egidijui – 4-tas Dan, Dariui ir man – po 3-ią Dan. Manau, kad yra verta dėmesio tai, kad, įskaitant ir mus, kol kas buvo išduoti tik šeši Toshu Kakuto Ju-Jutsu Dan sertifikatai, t.y. pusė jų – mūsų klubo atstovams. Klubo Gintis pripažinimą ir įvertinimą atspindėjo ir tai, kad net trys klubo atstovai vedėme oficialius užsiėmimus šiame tarptautiniame renginyje!
Iškilminga, emociškai šilta vakarienė, geri įspūdžiai kompensavo bemieges naktis. Numigę tik 4-5 valandas smagiai pargrįžome į gimtinę. Neabejotinai, visi dalyvavusieji išvykoje norime dar kartą pasakyti AČIŪ Egidijui, visiems vykusiems kartu ir pakviesti nebuvusius prisijungti prie mūsų!
Algis, 2014 m. rugsėjis